SUPERTALENT 2024

XVI EDYCJA KONKURSU

SUPERTALENT 2024

Już 29 maja dowiemy się, kto w 2024 roku zostanie najlepszym uczniem powiatu strzyżowskiego.

Tego dnia w ZST w Strzyżowie odbędzie się konkurs SUPERTALENT. 2024, któremu patronuje Starosta Strzyżowski.

Konkurs ma zasięg powiatowy i jest dwuetapowy:

• etap I – eliminacje szkolne - 16 kwietnia 2024 r.
  • etap II - powiatowy - 29 maja 2024 r.

Cele konkursu:

• popularyzacja wszechstronnej wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych
  • promowanie uzdolnionej młodzieży;
  • dawanie młodzieży szansy na rywalizację i osiąganie sukces
  • motywowanie nauczycieli do pracy z uczniem zdolnym;
  • zabawa intelektualna;
  • promocja ZST w środowisku.

Harmonogram konkursu

Lp.

Zadanie

1.

Ogłoszenie regulaminu konkursu na stronie internetowej Organizatora. Przesłanie regulaminu drogą mailową do szkół podstawowych powiatu strzyżowskiego.

Grudzień 2023 r.

2.

Zgłoszenie w formie mailowej chęci organizacji szkolnego etapu przez szkołę podstawową. Dyrektor szkoły podstawowej wskazuje szkolnego koordynatora konkursu i przynajmniej 1 jeszcze nauczyciela do szkolnej Komisji Konkursowej.

Luty 2024 r.

3.

ETAP SZKOLNY

1. Organizator przesyła na adres mailowy zgłoszonych szkół test wiedzy z określeniem czasu (45 min.) do godz. 10.00
  2. Szkolny Koordynator przeprowadza dla chętnych uczniów test o godz. 12.
  3. Po ocenieniu prac szkolna Komisja Konkursowa wypełnia protokół.
  4. Uczeń/ uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego dostarczają Koordynatorowi podpisane przez rodziców/ opiekunów zgody na udział dziecka w etapie powiatowym Konkursu.

16 kwietnia 2024 r.

(wtorek) godz. 12.00

4.

Przesłanie Organizatorowi protokołu eliminacji szkolnych (zgłoszenie w ten sposób ucznia do eliminacji powiatowych).

Do 30 kwietnia 2024 r.

5.

Przekazanie przez Organizatora szkołom, które zgłosiły uczestników, szczegółowych informacji na temat etapu powiatowego).

10-20 maja 2024 r.

6.

ETAP POWIATOWY

29 maja 2024 r. (początek - godz. 10.00)

7.

Przekazanie do publicznej wiadomości informacji o zwycięzcach Konkursu.

Czerwiec 2024

Zapraszamy do udziału najlepszych uczniów siódmych i ósmych klas ze wszystkich szkół podstawowych!

Czekają na Was rywalizacja, emocje a na zwycięzców - cenne NAGRODY!

Poniżej: regulamin i karta zgłoszenia.

Regulamin konkursu SUPERTALENT 2024 - [ pobierz ]

Karta zgłoszenia do konkursu SUPERTALENT 2024 - [ pobierz ]

SUPERTALENT 2023 – ROZSTRZYGNIĘTY!

31.05.2023 odbył się XV jubileuszowy konkurs, wyłaniający najlepszego ucznia powiatu strzyżowskiego: SUPERTALENT.

9 szkół podstawowych zgłosiło swoich uczestników. Ostatecznie do ZST przybyli:

Wiktoria Włodyka ze SP  w Dobrzechowie;

Julian Leśniak ze SP w Godowej;

Dominik Mokrzycki ze SP w Gogołowie;

Marcin Pazdan ze SP w ZS w Pstrągowej;

Gabriela Gorczyca ze SP nr 1 w Strzyżowie;

Jakub Krajewski ze SP nr 2 w Strzyżowie;

Emilia Irzyk ze SP w Wiśniowej.

Gospodarz imprezy, Dyrektor ZST, Adam Witek, serdecznie przyjmował w Strzyżowie uczestników, którzy przybyli wraz z nauczycielami-opiekunami oraz drużynami wspierającymi.

Konkurs odbywał się w auli ZST w obecności Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Marty Utnickiej, a także Kierownika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Marii Koś, która reprezentowała patronującego konkursowi Starostę Strzyżowskiego, Bogdana Żyburę.

Uczniowie walczyli nie tylko o pamiątkową statuetkę, ale również o cenne nagrody (karty podarunkowe o łącznej wartości 1000 zł oraz książki), ufundowane przez Powiat Strzyżowski.

Na początek cała siódemka wzięła udział w eliminacjach, w czasie których rozwiązała test, przygotowany przez nauczycieli ZST na „Testportalu”. W ten sposób wyłoniono finalistów, chociaż nie obyło się bez dogrywki pomiędzy Gabrielą a Dominikiem. Zadania z matematyki zadecydowały o tym, że w finale obok Jakuba i Wiktorii znalazła się Gabriela.

W ostatecznej rozgrywce  Jakub Krajewski ze SP nr 2 w Strzyżowie nie pozostawił konkurentkom złudzeń. Poprawnie odpowiedział na większość pytań i udowodnił, że jest najlepszym uczniem powiatu strzyżowskiego w 2023 roku.

Na zakończenie uroczyście wręczono nagrody zwycięzcy i pozostałym uczestnikom. Gratulacje w imieniu Patrona i swoim złożyła również pani Maria Koś.

W imieniu organizatorów życzę wielu sukcesów Jakubowi oraz pozostałym uczniom, a ich Nauczycielom składam wyrazy wdzięczności za – często wieloletnią - współpracę!

Ewa Worek

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2023.12.06, 14:05.